یکی از پر مصرف ترین ابزار ها در امور صنعتی و خانگی دریل می باشد . در ادامه این مقاله به خرید دریل می پردازیم .

انواع دریل ها

برای خرید دریل باید از انواع آن اطلاع داشته باشید . دریل های برقی قدیمی ترین نوع دریل ها می باشد که بسیار پر کاربرد هستند . این نوع از دریل ها به برق 220 ولت یا برق شهری نیاز دارد .
در ساختمان دریل های برقی یک گیربکس کوچک وجود دارد که درون آن چرخ دنده ای تعبیه شده است تا با پایین آوردن سرعت چرخش موتور ، گشتاور آن را چندین برابر کرده است .
دریل های چکشی همزمان با چرخش مته ، به آن ضربات مکرر و با تعداد زیادی که وارد می کند باعث شکستگی در مقیاس کوچک در سطح نوک مته با سنگ یا بتن می شود .
دریل های گیربکسی دارای گیربکس جدا و با تنه ای فلزی می باشند و دارای سیستم قوی تری هستند . برای خرید دریل بدانید که این نوع از قدرت ضربه زنی بیش تری برخوردار می باشد .

چپ گرد و راست گرد دریل چیست ؟

برای خرید دریل باید بدانید که چپ گرد و راست گرد دریل برای چه کاری انجام می شود . این یعنی به منظور استفاده از این حالت برای پیچ گوشتی حیاتی می باشد .
در حالت عادی دریل قادر است به صورت ساعت گرد برای سوراخ کردن دیوار حرکت کند این جهت حرکت برای بستن پیچ ها نیز درست می باشد .
ولی زمانی ه بخواهید پیچی را باز کنید نیاز است تا دریل چپ گرد کند این قابلیت از طریق دکمه ی دو حالته ی دریل تنظیم خواهد شد مته ها در انواع و اندازه های مختلفی وجود دارند .

قابلیت های دریل های شارژی چیست ؟

برای خرید دریل باید از قابلیت های آن اطلاع داشته باشید . دریل شارژی مجهز به شارژ سریع و قابلیت شارژ پذیری هزار مرتبه می باشد .
ترمز و کنترل الکترونیکی مانع از بسته شدن بیش از حد پیچ می شود و منجر به افزایش سرعت و کارایی پیچ گوشتی کاری خواهد شد .
کلید اصلی به صورت دیمر دار داخلی می باشد و هر چه بیش تر بر روی کلید فشار اعمال شود سه نظام دستگاه با دور بیش تری حرکت می کند .
وزن دستگاه های دریل از 1 کیلوگرم تا 4 کیلوگرم می باشد . سایز سه نظام ارتباط بسیار مهمی با سایز سوراخ های ایجاد شده دارد . هر چه سه نظام بزرگ تر باشد سوراخ های بزرگ تری می توانید به وجود بیاورید .
سه نظام در سایز های مختلف 10 ، 13 و 16 میلی متری در بازار موجود می باشد . اقلام همراه دریل می تواند به شما در انجام پروژه ها بسیار کمک کند .

خرید دریل

در زمان خرید باید به توان این دستگاه دقت کنید ، هر چه توان دریل بیش تر باشد دستگاه از قدرت بیش تری برای سوراخ کاری برخوردار می باشد .
در زمان خرید دریل شارژی نیز باید به وزن این دستگاه نیز دقت کنید . شما قرار است مدت طولانی درریل را به دست بگیرید و همین مسئله باعث خستگی دست شما می شود .
یکی دیگر از نکات مهم در خرید دریل این است که باید حالت چکشی داشته باشد . قیمت دریل های چکشی بر اساس برند و توانایی های این دستگاه متفاوت می باشد .
در حالت دریل چکشی وقتی سه نظام دستگاه حول محور خود چرخش پیدا می کند و مته مارپیچ را وارد دیوار می کند . ضربات پر قدرت و متوالی به این عمل سرعت می دهد .
در صورتی که شما برای کاربرد های سنگین می خواهید دریل خریداری نمائید می توانید به سراغ خرید دریل های شارژی 10 تا 12 ولتی که در بازار موجود می باشد بروید .
دریل های 14 ولت نیز از قدرت بیش تری برخوردار هستند و برای ساخت اجزای دکورسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .
اگر کاربرد های سنگین مانند سوراخ کردن ورق های فلزی با ضخامت بالا دارید می توانید از دریل های شارژی 18 واتی در این زمینه استفاده نمائید .

معرفی سایت فروشگاهی ایران بودا

شما برای خرید دریل می توانید به سایت فروشگاهی ایران بودا مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت می توانید از دیگر محصولات این سایت دیدن نمائید .