یکی از کار آمدترین دستگاه ها در صنعت مورد استفاده مهندسان می باشد . در ادامه این مقاله به خرید دستگاه جوش می پردازیم .

دستگاه جوش چیست ؟

دستگاه جوشکاری یک دستگاه برقی می باشد ، این دستگاه در اتصال انواع مصالح فلزی و غیر فلزی مورد استفاده قرار می گیرد . در این فرآیند ، دستگاه جوش جریان برق را به یک میله متصل می کند .
میله الکترود که اغلب از جنس آهک ، سلولز ، خاک رس و … ساخته می شود ، بین اتصالات فلزی مورد نظر ذوب می شود و با پر کردن فضاهای خالی باعث ایجاد یک اتصال قوی می شود .
برای خرید دستگاه جوش بدانید که این دستگاه نوعی از دستگاه جوش می باشد که از تکنولوژی بالایی برخوردار است که منبع تغذیه آن توانایی فراهم کردن جریان بالایی را برای جوشکاری دارد .
کابل برق ورودی دستگاه جوش از تک فاز دو رشته برای جریان 220 ولت شهری AC می باشد . در طول فرآیند جوشکاری توسط ولوم آمپر خروجی دستگاه جوش کنترل خواهد شد .

عملکرد دستگاه جوش چگونه است ؟

برای خرید دستگاه جوش باید از کارکرد آن اطلاع داشته باشید . برق شهر می تواند به صورت تک فاز یا سه فاز باشد . در ابتدا توسط 50 تا 60 مگاهرتز با فرکانس AC در این منابع تغذیه ، برق ورودی تبدیل و سپس به واحد اینورتری دستگاه وارد می شود .
به جریان متناوب موج مربعی با فرکانس بالا تغییر پیدا می کند ، و بعد از این که عبور کند بعد از یک سو سازی و عملیات فیلترینگ و تبدیل آن به جریان مستقیم برای جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد .

نکات مهم در خرید دستگاه جوش چیست ؟

برای خرید دستگاه جوش باید به یک سری نکات مهم توجه کنید . با مرور زمان و نیاز داشتن جوش مطمئن ، دستگاه های جوشکاری همواره در حال پیشرفت می باشند .
گوناگونی مدل ها و توان دستگاه ها قبل از خرید دستگاه جوش باید مورد بررسی قرار بگیرد . میزان شدت مورد نیاز ، رابطه مستقیم با شدت جوشکاری و ضخامت قطعه کار دارد .
میزان نیاز دستگاه به خنک کاری با بالا رفتن شدت جریان تولیدی ، بیش تر می شود . هر چه کاربری دستگاه جوش به سمت صنعتی و کارگاهی برود چرخه عملکردی بالاتری را نیازمند هستند .
دستگاه جوش به طور معمول به همراه انبر الکترود و کابل رابط در بازار عرضه می شود . انبر الکترود توانایی نگه داشتن الکترود با شماره های متفاوت را دارا می باشد و کابل آن وظیفه انتقال جریان به انبر را بر عهده دارد . همچنین شما برای انجام جوشکاری بهتر میتوانید با استفاده از دستگاه فرز عملکرد بهتری داشته باشید برای مشاهده انواع دستگاه فرز از سایت ما خریداری کنید.

خرید دستگاه جوش

برای خرید دستگاه جوش بدانید که این دستگاه ها در مدل ها و برند های مختلف در بازار عرضه شده اند ، عملیات این دستگاه جوش دادن انواع فلزات نا همنام و همنام به یک دیگر می باشد .
دستگاه های جوش می توانند به صورت لیزری ، شیمیایی و الکتریکی باشند و می توان از هر کدام از آن ها در زمان های مناسب استفاده کرد .
در خرید دستگاه جوش باید دقت کنید که می توانید مقدار دقیق جریان در خروجی کنترل کنید . این انعطاف پذیری و قابلیت کنترل جریان ، باعث می شود از آن ها در فرآیند های جوشکاری بهره برد .
جریان این دستگاه های جوشکاری قابلیت کنترل و کم و زیاد کردن نسبت به کار را دارا می باشند . خروجی نهایی کار و کیفیت آن ، نسبت به خروجی دیگر دستگاه های جوشکاری قدیمی بالاتر می باشد .
فناوری ای که در دستگاه جوش ینورتر به کار برده شده باعث می شود که سرعت انجام جوشکاری افزایش پیدا کند . و این موضوع به این دلیل است که اینورترها با سرعت بیش تری داغ می شوند .

تفاوت دستگاه های جوش قدیمی و عادی

دستگاه های جوشکاری عادی و قدیمی نوسانات ولتاژو جریان بار زیادی را تحمل می کردند و قطعی زیادی داشتند اما با این دستگاه های جوش جدید مقدار قطعی ها به صفر می رسد و از ایجاد مشکل در خروجی کار جلوگیری خواهد کرد .
شما برای خرید دستگاه جوش اینورتر می توانید به سایت معتبر فروشگاهی ایران بودا مراجعه نمائید و ضمن خرید دستگاه های جوشی که مد نظرتان است از دیگر کالاهای این سایت دیدن نمائید .