سنباده برقی عمل سنباده زدن را با تبدیل نیروی چرخشی موتور به حرکت لرزشی انجام می دهد . در ادامه این مقاله به خرید سنباده برقی می پردازیم .

چگونه سنباده ها کار می کنند ؟

برای خرید سنباده برقی بدانید که هر دانه از مواد موجود در سنباده ، مانند یک تیکه ی برش دهنده عمل می کند و سطح مورد نظر را برش می دهد .
هزاران دانه در کنار هم در نهایت موجب برداشتن لایه ای از سطح می شوند . سنباده های زبر برای مواردی که نیاز است سطح به طور قابل ملاحظه ای برداشته شود ، استفاده می شوند مانند لایه برداشتن کامل از سطح ، خشن گیری های عمیق و …. در مجموع بعد از سنباده های زبر در صورت نیاز به داشتن سطحی صیقلی ، باید سنباده های نرم به ترتیب مورد نیاز استفاده شوند .

نکات خرید سنباده برقی چیست ؟

مارک‌ های مختلفی از سنباده برقی در بازار موجود می باشد و به‌ راحتی می توانید با رنج قیمتی متاسب تهیه کنید . سنباده برقی از جمله وسایل کاربردی در صنایع چوبی و مخصوصاً هنرهایی چون معرق و مشبک و نجاری می باشد .
با سنباده لرزان به ‌راحتی امکان پرز برداری و صاف کردن سطوح چوبی امکان پذیر می باشد که کار را برای مراحل بعدی رنگ و پرداخت آماده خواهد کرد .
معمولاً از سنباده لرزان برای از بین بردن خط و خش بعد از سنباده کاری با سنباده دیسکی استفاده می شود . سنباده کاری چوب خام با استفاده از سنباده لرزان بسیار زمان بر و سخت می باشد .
به همین جهت ابتدا باید سطح چوب را با استفاده از سنباده پلیشر یا همان سنباده دیسکی سنباده کاری کنید و پس از آن یا سنباده لرزان خط های دایره ای ایجاد شده در اثر کار با سنباده دیسکی را از بین ببرید .

کارایی سنباده برقی چیست ؟

برای خرید سنباده برقی بدانید که در صنایع چوب و هم چنین کارهای هنری چوبی مانند معرق و مشبک مورد استفاده قرار می گیرد .
سمباده برقی سبک است ولی در مقایسه با نوع نواری توانایی براده برداری در حد زیاد را ندارد اما سبک است و کنترل آن به راحتی انجام می شود .
سنباده های برقی ها صدای کمی ایجاد می کنند و کار کردن با آن ها ساده است حتی برای کاربرانی که تا به حال با این دستگاه کار نکرده اند .
دستگاه های سمباده لرزان بهتر است که دارای کیسه جمع کننده ذرات و براده های چوب باشد ، تا اطراف فضای کار تمیز بماند و گرد و غبار به کاربر آسیب نرساند ، هر چند به طور کامل امکان جمع آوری وجود ندارد .

خرید سنباده برقی

سمباده زدن با ایجاد لرزش و به صورت دایره ای و موجی انجام می شود در نتیجه این امکان را به کاربر می دهد تا سمباده را به هر سمتی حرکت دهد .
کاغذهای سمباده در کف دستگاه قرار می گیرند و بر اساس استاندارد و شماره های رایج که تعداد دانه بندی در واحد سطح را نشان می دهند ، انتخاب می شوند .
هرچه شماره این نوع کاغذها بزرگ تر باشد به این معنی است که کاغذ دارای دانه بندی ریزتری دارد و نرم تر می باشد . معمولا توان این دستگاه ها بین 130 تا 400 وات می باشد و وزن دستگاه نیز تا 4 کیلوگرم هست که برندهای مختلف با توان و وزن های متفاوت می باشند .
نحوه اتصال کاغذ سمباده به پد دستگاه در نوع بزرگ نیز ساده است ، دستگاه را روی کاغذ سمباده قرار دهید با کاتر و از عرض سمباده را برش دهید .
بعد دو طرف کاغذ را از طول ببرید و اول در یک طرف گیره و بعد از آن در طرف دیگر قرار دهید . برای جدا کردن هم ، حتما دستگاه خاموش باشد ، گیره ها شل شود و کاغذ را جدا کنید .
طراحی خوب و وزن سبک آن باعث گردید شما احساس خستگی کم تری داشته باشید و حتی درمکان هایی که محدودیت فضا وجود دارد کار سنباده زنی به سادگی انجام می پذیرد .
شما برای خرید سنباده برقی می توانید به سایت معتبر ایران بودا مراجعه نمائید و ضمن خرید از دیگر کالاهای این پیج دیدن نمائید .