دستگاه فرز یکی از پر کاربرد ترین و پر مصرف ترین لوازم برقی در حوزه ابزار می باشد که دارای طیف وسیعی از کاربرد ها می باشد . در ادامه این مقاله به خرید فرز برقی می پردازیم .

سنگ فرز چه کاربردی دارد ؟

برای خرید فرز برقی بدانید که سنگ فرز برای نخستین بار در سال 1954 در کشور آلمان ساخته شده است . از آن زمان این دستگاه به‌ عنوان یک ابزار بسیار عالی برای انجام برش ، تراشکاری یا پولیش کردن مورد استفاده قرار گرفته است .
سنگ فرز دارای یک دیسک می باشد که با استفاده از موتور، نیروی لازم برای چرخش را فراهم می ‌کند . کارگران ساختمانی و صنعتگران فلزکاری ، بیش ترین بهره را از سنگ فرز می ‌برند .
از جمله وسایل کمکی که روی دستگاه فرز قرار گرفته یک دسته است که ، برای کنترل و در دست گرفتن دستگاه تعبیه شده است . یک گارد محافظ هم برای پوشش و محافظت بیش تر تیغه در روی آن قرار داده شده است .

فرز برقی و شارژی

برای خرید فرز برقی باید با انواع آن آشنا شوید . عمده فرز‌های موجود در بازار با استفاده از نیروی برق کار می‌ کنند و در مدل ‌های سیمی و شارژی تولید می ‌شوند .
روی دستگاه امکان قرار دادن یک گارد برای محافظت بیش ‌تر و هم چنین یک دسته برای کنترل بهتر وسیله با هر دو دست وجود دارد .
مدل ‌های شارژی قابلیت حمل و نقل بالایی دارند و به راحتی می ‌توان آن‌ ها را هر جایی استفاده کرد و آزادی حرکت بالایی فراهم می ‌کنند.
به خاطر وزن باطری سنگین ‌تر از مدل‌ های سیمی هستن د. قدرت دستگاه های شارژی را ازروی ولتاژشان با یک دیگر مقایسه می ‌کنند . هر چه ولتاژ دستگاه بالاتر باشد قدرت آن بیش تر است و برای کارهای سنگین ‌تر می ‌توان از آن استفاده کرد .

استفاده از فرز به چه صورت می باشد ؟

برای خرید فرز برقی بدانید که راحتی در زمان کار بسیار مهم می باشد . طراحی وسیله باید به گونه‌ ای باشد که در دست گرفتن آن راحت باشد و همین طور سبک باشد .
به علاوه برخی مدل‌ها ضد لرزش طراحی می‌شوند که راحتی کار را چند برابر می‌ کند . معمولا روی بدنه امکان نصب یک دسته هم وجود دارد که به کنترل بهتر ابزار با هر دو دست کمک می‌ کند این دسته معمولا برای افراد چپ دست و راست دست به طور جدا قابل تنظیم است.

شیوه ی کار دستگاه فرز چگونه است ؟

برای خرید فرز برقی بدانید که فرز ها عمدتا با استفاده از نیروی باد و برق کار می کنند ، به منظور راه اندازی دستگاه فرز می بایست کلید را فشار داده تا دیسک برشی شروع به گردش نماید .
زمانی که دست خود را از روی کلید بر می دارید حرکت آن متوقف می شود ، این حالت کمک بسیار زیادی به منظور حفظ جان کاربران می کند ، و خطر کار با این دستگاه را بسیار کم می نماید .

خرید فرز برقی

مروزه به دلیل گسترش استفاده از این دستگاه ، تولیدکنندگان انواع مختلفی از آن را با ویژگی ‌های متفاوت تولید و روانه بازار کرده ‌اند . انواع فرز دارای یک دیسک ساینده هستند که به‌ عنوان قسمت برش دهنده در این ابزارها ایفای نقش می ‌کند .
از دید ظاهری دستگاه فرز شباهت زیادی به یک دریل رومیزی دارد ؛ هدف استفاده از فرز کار بر روی سطوح نه‌ چندان سخت با کیفیت بالا می باشد .
این دستگاه دارای سه محور حرکتی می باشد که به کاربرد این امکان را می ‌دهد تا بتواند سطوح مختلف را شکل داده و یا آن‌ ها را صیقلی کند .
این دستگاه را می ‌توان هم به ‌صورت ثابت و هم متحرک مورد استفاده قرار داد . به این معنا که هم می ‌توان دستگاه را به قطعه نزدیک کرده و با آن کار کرد و هم امکان نزدیک کردن و حرکت دادن قطعه وجود دارد .
شاید بسیاری از کارهایی که با دستگاه فرز انجام می ‌شود را بتوان با اره ی آهن بر هم انجام داد . ولی سرعت بالا و کاهش خستگی و مصرف کم تر انرژی باعث شده بیش تر از این ابزار پرمصرف استفاده شود . دستگاه فرزعلاوه بر ساییدن قطعات و بریدن آن ها می‌ تواند به عنوان یک تیز کننده، به خوبی عمل کند .
شما برای خرید فرز برقی می توانید به سایت معتبر ایران بودا مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت از دیگر محصولات آن دیدن نمائید .