دستگاه فرز دارای انواع مختلفی است که برای انتخاب مناسب ‌ترین نوع آن ابتدا باید نیاز و دامنه مصرف خود را مشخص کنید . در ادامه این مقاله به خرید فرز شارژِی می پردازیم .

فرز چیست و چه کاربردی دارد ؟

برای خرید فرز شارژی بدانید که از دید ظاهری دستگاه فرز شباهت زیادی به یک دریل رومیزی دارد . هدف استفاده از فرز کار بر روی سطوح نه‌ چندان سخت با کیفیت بالا می باشد .
به عبارت بهتر این دستگاه دارای سه محور حرکتی می باشد که به کاربرد این امکان را می ‌دهد تا بتواند سطوح مختلف را شکل داده و یا آن‌ ها را صیقلی کند .
این دستگاه را می ‌توان هم به ‌صورت ثابت و هم متحرک مورد استفاده قرار داد . هم می ‌توان دستگاه را به قطعه نزدیک کرده و با آن کار کرد و هم امکان نزدیک کردن و حرکت دادن قطعه وجود دارد .

وزن این دستگاه چقدر می باشد ؟

برای هرید فرز شارژِ بدانید که وزن دستگاه در صورت استفاده مدام از آن براي ساعات طولاني و مداوم ، باعث خستگي شده و در نهايت موجب كاهش دقت حين كار و كاهش سرعت مي ‌گردد .
برای مصارف خانگی و کارهای سبک ، خرید فرز شارژی ، انتخاب هوشمندانه‌ ای می باشد . این وسیله به علت کوچکی و راحتی در حمل ، حذف سیم و انعطاف بالا ، به خوبی جوابگوی مصارف خانگی است . با استفاده از این وسیله می ‌توان کارهای مورد نظر را با راحتی و سرعت بیش‌ تری انجام داد .

ایمنی دستگاه فرز چگونه است ؟

به علت سرعت بالا در اين وسيله ، امكان شكستن قطعات و پرتاب آن‌ها به سمت شما بسيار زياد می باشد . قرار گرفتن يك صفحه محافظ روي تيغه اين وسيله ، باعث كاهش خطراتي چون پرت شدن براده‌ ها و قطعات ريز حين كار مي ‌شود . انتخاب دستگاه فرز خانگي كه نكات ايمني بيش‌ تري در طراحي آن لحاظ شده‌ است از اهميت بالايي برخوردار می باشد .

ولتاژ فرز چقدر است ؟

فرزها یکی از پرمصرف ترین دستگاه ها در صنایع مختلف هستند که با توجه به کاربرد زیادشان توسط بسیاری از برند ها تولید و وارد بازار شده اند .
دستگاه های فرز انواع مختلفی دارند که با توجه به کاربردشان در موارد مختلف استفاده می شوند . یکی از انواع فرز که اکثرا در انجام کارهای هنری بر روی انواع چوب ، فلز و پلاستیک کاربرد دارد فرز شارژی می باشد .
قدرت دستگاه‌ های شارژی را از روی ولتاژ آن‌ ها مقایسه می‌ کنند . هرچه ولتاژ یک دستگاه بیش ‌تر باشد ، از قدرت بالاتری برخوردار می باشد .
اما همیشه نیاز به یک وسیله با قدرت و توان بالا ندارید . اگر قصد خرید فرز شارژِی برای مصارف خانگی دارید ، بهتر است هزینه زیادی نکنید و دستگاه ‌های با توان کم ‌تر را انتخاب کنید . دستگاه‌ فرز با توان بیش ‌تر ، برای انواع کارهای سنگین و طولانی مناسب ‌تر می باشد .

خرید فرز شارژی

طراحي اصلي ‌ترين بخش در ساخت ابزار می باشد . توجه به طراحي و ساخت ابزارهاي سبك ، راحت و با حداكثر امكانات يك مزيت رقابتي براي فعالان اين شاخه از صنعت محسوب مي ‌شود .
از آن ‌جايي ‌كه دستگاه فرز شارژي ابزاري بسيار كاربردي جهت تسهيل در كارهاي شما خواهد بود ، پس وزن و ابعاد آن با توجه به كاربرد سبكي كه دارد از اهميت بالايي برخوردار می باشد .
با توجه به کاربرد گسترده فرز شارژی انتخاب دستگاه مناسب کار چندان آسانی نمی باشد . اگر هنگام خرید فرز شارژی دقت لازم را به خرج ندهید ، در نهایت متوجه شوید دستگاه شما سرعت یا گشتاور لازم برای انجام کار مورد نظر را ندارد .
نکات دیگری هم باید قبل از خرید فرز شارژی در نظر گرفته شود مدل های ارزان قیمت معمولا در برابر ضربات مقاومت خوبی ندارند .
نکته مهم دیگر در هرید فرز شارژی وزن دستگاه می باشد . بر اساس دفعات استفاده و میزان استفاده از فرز انگشتی ، سبک ترین مدل را انتخاب کنید . ابعاد و مدل دستگاه (گلو بلند یا گلو کوتاه) کاملا به کاربرد دستگاه وابسته می باشد .
شما برای خرید فرز شارژی می توانید به سایت معتبر ایران بودا مراجعه نمائید و ضمن خرید از دیگر کالاهای این مجموعه دیدن نمائید .