با استفاده از این وسیله می توان طول ، سطح ، زاویه و برخی محاسبات فیثاغورث را اندازه گیری کرد . در ادامه این مقاله به خرید متر لیزری می پردازیم .

کاربرد متر لیزری در کجاست ؟

برای خرید متر لیزری باید از کاربرد آن اطلاع داشته باشید . استفاده از متر لیزری در فعالیت های ساختمانی به منظور نصب و تراز کردن فریم و ستون های ساختمانی ، نصب انواع المان های ساختمانی هم چون کابینت و قفسه ها ، اجرای فعالیت های مرتبط با دکوراسیون داخلی ، سقف کاذب و رابیتس بندی ، نصب کلیه اتصالات برقی هم چون کلید و پریز و لوستر و غیره صورت می گیرد.
به طور کلی هدف از استفاده این المان را می توان به حداقل رساندن خطای انسانی ، بالا بردن سرعت انجام کار و کاهش هزینه های اجرایی دانست .

باتری متر لیزری و طول عمر آن چقدر می باشد ؟

برای خرید متر لیزری بدانید که عموما متر لیزری با باتری قابل تعویض یا قابل شارژ ارائه می شوند . طول عمر باتری متر لیزری ارتباط مستقیم با میزان و نوع استفاده از آن دارد .
باتری بیش تر دستگاه ها معمولا در فواصل 2 تا 4 ساعته استفاده مداوم نیاز به شارژ یا تعویض دارند . بنا بر این همراه داشتن یک باتری اضافه و خاموش کردن دستگاه هنگامی که از آن استفاده نمی کنید هوشمندانه به نظر می رسد . برخی از مترهای لیزری برای افزایش عمر باتری از سیستم خاموش شدن خودکار بهره می برند .

حافظه متر لیزری چقدر می باشد ؟

بیش تر مدل های متر لیزری اندازه گیری ها را تا چند مرحله ذخیره می کنند تا کاربر مجبور به توقف کار و نوشتن اندازه ها نباشد . اغلب مدل ها تا چند اندازه آخر را ذخیره می نمایند .
اگر برای محاسبات سخت و پیچیده به دنبال متر لیزری هستید می توانید دستگاهی را انتخاب نمایید که محاسبات چند گانه را ذخیره می کنند . ولی برای محاسبات و اندازه گیری های کوچک به حافظه دستگاه اهمیتی ندارد .

امکانات ویژه متر های لیزری چیست ؟

برای خرید متر لیزری بدانید که بعضی از مترهای لیزری دارای امکانات محدودی می باشند مثلا بعضی از آن ها فقط می توانند طول را اندازه گیری کنند و بعضی از مدل ها و برندهای دیگر امکانات بیش تری مثل اندازه گیری طول ، مساحت ، حجم و یا محاسبه ی خودکار قضیه فیثاغورس و به دست آوردن ضلع مجهول سوم را دارند .
بعضی از مدل های گران قیمت هم دارای امکانات بلوتوث یا WiFi هستند که می توانند به موبایل ما متصل شوند و اندازه ها را روی موبایل ترسیم کنند .

خرید متر لیزری

برخی از مترهای لیزری برای کارهای سنگین و خارج از خانه طراحی شده اند و کیف های مقاوم و ضد ضربه و نمایشگرهای ضد خش دارند .
برخی دیگر برای کار در محیط های داخلی و بسته ساخته شده اند . هر چند مدل های پیشرفته جالب به نظر می رسند ولی برای کارهای خانه و در محیط های بسته لازم نیست هزینه اضافه کنید و مدل های ضد آب و ضد ضربه تهیه نمایید .
در چند سال گذشته با پیشرفت هر روزه دانش و تکنولوژی مترهای لیزری پیشرفته تری وارد بازار شده اند که امکانات بیش تری را در اختیار کاربران می گذارند .
متر لیزری نمونه ای از وسایل مفید در صنایع مربوطه شناخته می شود که تنها با عملکردی بسیار ساده امکان اندازه گیری فواصل مختلف از چند میلی متر تا ۲۰۰ متر را امکان پذیر می کند .
برای خرید متر لیزری بدانید که از جمله پارامترهایی که یک متر لیزری می تواند از آن برخوردار باشد ، می توان به دامنه اندازه گیری ، دقت اندازه گیری و محاسبات اضافه آن اشاره کرد . دامنه اندازه گیری به قابلیت متر در اندازه گیری نسبت داده می شود . این دامنه بین ۰.۵ متر ۲۵۰ متر می تواند متغیر باشد .
به تازگی متر های لیزری جدید امکان اتصال به گوشی موبایل دارند و حتی در برخی مدل ها اپلیکیشن خاصی برای موبایل نیز دارند . شما برای خرید متر لیزری می توانید به سایت معتبر ایران بودا مراجعه نمائید و ضمن خرید از دیگر محصولات این پیج دیدن نمائید .