در ادامه این مقاله به خرید ژنراتور برقی می پردازیم .ژنراتورها وسیله ای مفید هستند که نیروی الکتریسیته و برق تولید می کنند .

ژنراتور برق چگونه کار می کند ؟

ژنراتور های برق عملکردی بر اساس قانون القای مغناطیسی دارند . ژنراتور وسیله ای است که انرژی مکانیکی به دست آمده را از منبع بیرونی را به انرژی الکتریکی به خروجی تبدیل می کند .
با استفاده از انرژی مکانیکی که ایجاد می شود و با ایجاد حرکت و تولید بار الکتریکی در سیم پیچ ها در مدار الکتریکی ، برق را به عنوان خروجی سیستم تولید خواهد کرد .
عملکرد ژنراتور را می توان با درک کار پمپ آب فهمید که باعث جریان آب می شود اما واقعا آبی ایجاد نمی کند و فقط آب جریان پیدا می کند .

نوع سوخت مصرفی ژنراتور چیست ؟

برای خرید ژنراتور برقی بدانید که موتورهای ژنراتور برقی با سوخت های مختلف بنزینی ، پروپان و دیزل کار می کند . موتورهای کوچک تر معمولاً با بنزین کار می کنند در حالی که موتورهای بزرگ تر با دیزل ، پروپان مایع ، گاز پروپان یا گاز طبیعی کار می کنند . برخی از موتورها هم چنین می توانند به صورت دوگانه سوز مورد استفاده قرار بگیرد .

سیستم خنک کننده در ژنراتور به چه صورت می باشد ؟

شما برای خرید ژنراتور برقی می توانید در مورد سیستم خنک کننده آن نیز اطلاع داشته باشید . سیستم خنک کننده نقش بسیار مهمی در عملکرد صحیح ژنراتور دارد .
اجزاء و قطعات ژنراتور در اثر کارکرد مداوم به شدت داغ می شوند ، باید از سیستم خنک کننده که معمولا آب با فشار بالا می باشد استفاده شود تا عملیات خنک سازی انجام شود . هم چنین بهتر است ژنراتور در فضای باز که تهویه کافی در آن وجود دارد مورد استفاده قرار گیرد .

کاربردی ترین نوع ژنراتور کدام مدل می باشد ؟

دیزل ژنراتور ها کاربدی ترین نوع ژنراتور های برقی می باشد . این نوع از قدرت بسیار بالاتری نسبت به بقیه موتور ژنراتورها برخوردار می باشد و هم چنین سوخت دیزل از لحاظ قیمت بهینه¬‌ تر می¬‌ باشد .
این ویژگی¬‌ ها تأمین انرژی مداوم و بدون وقفه را تضمین خواهد کرد و این نکته برای ما اهمیت بسیاری دارد که اطمینان حاصل شود سازمان شما هنگام انجام کارهای روزانه با شرایط پیش بینی نشده مواجه نخواهد بود .

تنظیم کننده ولتاژ چگونه عمل می کند ؟

تنظیم کننده ولتاژ طی یک سیکل و با استفاده از قطعاتی شامل سیم پیچ محرک ، یکسو کننده چرخشی و روتور/آرماتور جریان DC را به AC و بالعکس تبدیل می کند تا ژنراتور بتواند معادل با ظرفیت عملکرد کامل خود ، ولتاژ خروجی را افزایش خواهد داد .

سیستم اگزوز در ژنراتور برقی چیست ؟

سیستم اگزوز که معمولا از جنس چدن ، آهن یا فولاد ساخته و تولید می شود وظیفه مدیریت گاز های سمی تولید شده در اثر کار کردن ژنراتور را دارد .
در این سیستم پس از انجام فرایندهایی ، مواد سمی موجود در گاز های تولید شده در ژنراتور به حداقل رسیده و سپس به خارج هدایت می شوند .

خرید ژنراتور برقی

شما در این مقاله با خرید ژنراتور برقی آشنا شدید . ژنراتور های برقی انرژی جنبشی خود را از یک سوخت مانند بنزین یا گازوئیل به عنوان ورودی دریافت می شود و انرژی الکتریکی را به عنوان خروجی تولید می کند .
نگه داری از دیزل ژنراتورها اقتصادی تر از نوع بنزینی و گازی می باشد و هم چنین دیزل ژنراتورها نسبت به بقیه موتور ژنراتورها دارای چرخه عمر به نسبت طولانی ‌تری می باشند .
دستگاه تولید برق متناوب بخشی از ژنراتور برقی می باشد که مجموعه ای از قطعات ثابت و متحرک است که باعث ایجاد تناسب بین میدان مغناطیسی و میدان الکتریکی و در نتیجه تولید برق خواهد شد .

راهنمای خرید

این مجموعه که در یک محفظه جاسازی شده از قطعات روتور و استاتور تشکیل خواهد شد . مخزن سوخت ژنراتور برقی به طور معمول توانایی کافی را دارا می باشد تا به طور متوسط 6 تا 8 ساعت ژانراتور را فعال نگه دارد .
شما برای خرید ژنراتور برقی ، دریل برقی ،فرز برقی ،کمپرسور باد و…می توانید به سایت معتبر ایران بودا مراجعه نمائید و و ضمن خرید از این سایت کالاهای دیگر را نیز بررسی کنید .