ژنراتور ، دستگاهی است که مولد برق بوده و قادر به تولید انرژی الکتریکی ی باشد . در ادامه این مقاله به خرید ژنراتور برق می پردازیم .

ژنراتور چگونه کار می کند ؟

برای خرید ژنراتور برق بدانید که ژنراتور برق وسیله ای است که انرژی مکانیکی به دست آمده از منبع بیرونی را به انرژی الکتریکی به عنوان خروجی تبدیل می کند . ژنراتور با استفاده از انرژی مکانیکی عرضه شده و با ایجاد حرکت و تولید بار الکتریکی در سیم پیچ ها در مدار الکتریکی ، برق را به عنوان خروجی سیستم تولید می کند .
این جریان ، شارژ الکتریکی جریان الکتریکی عرضه شده توسط ژنراتور می باشد . مکانیسم ژنراتور را می توان با درک کار پمپ آب فهمید که باعث جریان آب می شود اما واقعا آبی ایجاد نمی کند و فقط آب جریان می یابد .

مخازن سوخت ژنراتور به چه صورت می باشد ؟

برای خرید ژنراتور برق بدانید که بسته به نوع ژنراتور و کاربرد آن ، مخازن سوخت ممکن است روی قاب ژنراتور نصب شوند یا مخازن خارجی باشند که از ژنراتور واقعی فاصله دارند .
هرچه ژنراتور بزرگ تر و مدت زمان بیش تری نیاز به کار داشته باشد ، مخزن سوخت نیز بزرگ تر خواهد شد . سوخت ژنراتور برق بسته به میزان مصرف ژنراتور و میزان انرژی مورد نیاز در مخازن با ظرفیت های مختلف ذخیره می شود .
مخازن ، در بالای زمین ، زیر زمین یا زیر پایه قرار دارند . مخازن زیر پایه برای ذخیره کم تر از ۱۰۰۰ گالن سوخت در نظر گرفته شده اند و در بالای سطح زمین ، اما زیر پایه مجموعه ژنراتور قرار دارند .

کدام مدل از ژنراتور ها کاربردی هستند ؟

برای خرید ژنراتور برق بدانید که دیزل ژنراتورها کاربردی ‌ترین نوع ژنراتورها می ‌باشند . چرا که از قدرت بسیار بالاتری نسبت به بقیه موتور ژنراتورها برخوردارند و هم چنین سوخت دیزل از لحاظ قیمت بهینه ‌تر می‌ باشد .
این ویژگی‌ ها تأمین انرژی مداوم و بدون وقفه را تضمین می ‌کند و این نکته برای ما اهمیت دارد که اطمینان حاصل شود سازمان شما هنگام انجام کارهای روزانه با شرایط پیش بینی نشده مواجه نخواهد بود .

اهمیت استفاده از ژنراتور در چیست ؟

هرکسی که قطعی برق را در موقعیت های حساس تجربه کرده باشد می داند که چگونه می توان از تولید کننده های برق برای روشن نگه داشتن تجهیزات و وسایل تجاری ، روشنایی منزل و … استفاده کرد .
از ژنراتورها می توان برای تهیه برق نسخه پشتیبان در هنگام خاموشی یا به عنوان تولید کننده برق موقت در جایی که برق در دسترس نباشد ، مانند مراکز تجاری بزرگ و یا محل کار استفاده کرد . آن ها با تولید انرژی الکتریکی به دستگاه های نیروگاهی که فقط با برق کار می کنند ، انرژی می رسانند .

سوخت موتور این دستگاه چگونه است ؟

به طورعمده سوخت ژنراتورها ، گازوئیل یا بنزین می باشد اما برخی از ژنراتورها از پروپان یا گاز طبیعی هم استفاده می کنند . معمولا موتور های کوچک از گازوئیل استفاده می کنند و موتور های صنعتی بزرگ از پروپان یا گاز طبیعی بهره می برند . برخی از موتورها نیز دوگانه هستند .

سیستم روغن کاری چگونه است ؟

برای خرید ژنراتور برق بدانید که چون ژنراتور برق دارای قطعات محرک در موتورش است که نیاز است تا روغن کاری برای تضمین عملیات دوام و نرم برای دوره زمانی طولانی است .
موتور موتور ژنراتور توسط روغن ذخیره شده در پمپ می باشد . باید سطح روغن کاری روغن هر ۸ ساعت کارکرد ژنراتور بررسی شود . باید هم چنین برای هر نوع نشت روغن کاری و تغییر در روغن کاری در هر ۵۰۰ ساعت کارکرد ژنراتور است .

خرید ژنراتور برق

ژنراتور برق دستگاهی است که نیروی الکتریسیته و برق تولید کرده و از قطع فعالیت های روزانه یا اختلال در عملیات کاری پیشگیری می کند .
ژنراتورها به شکل های فیزیکی و الکتریکی برای کاربردهای مختلف در دسترس می باشند . انتخاب و خرید ژنراتور برق مورد نیاز کاری پیچیده می باشد و نیاز به عملیات محاسباتی دقیق دارد و می بایست توسط کارشناس مربوطه صورت گیرد .
شما برای خرید ژنراتور برق می توانید به سایت معتبر ایران بودا مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت ار دیگر محصولات آن دیدن نمائید .