کمپرسور برای فشرده کردن هوا استفاده مورد استفاده قرار می گیرد . در ادامه این مقاله به خرید کمپرسور باد می پردازیم .

مزایای استفاده از کمپرسور باد در چیست ؟

از جمله مزیت ‌های استفاده و خرید کمپرسور باد صرف انرژی کم تر ، هزینه تعمیر پایین ‌تر ، نگه داری ساده‌تر و ایمنی بالاتر می باشد .

به همین جهت از کمپرسور باد صنعتی در کارخانجات و صنایع سنگین و نیمه سنگین استفاده می ‌شود . کمپرسور باد از یک محفظه باد و یک موتور تشکیل شده است که می تواند برقی یا درون سوز باشد .

وظیفه اصلی آن دمیدن هوای پر فشار به درون مخزن پمپ می باشد که یک شیر کنترل برای جلوگیری از افزایش فشار تا مقداری بیش از اندازه استاندارد ، فشار درون محفظه را کنترل می ‌کند .

با وجود این شیر کنترل ، در صورتی که میزان فشار به حد ماکزیمم برسد ، موتور دستگاه خاموش خواهد شد . سپس با کم شدن فشار داخل مخزن کمپرسور باد ، مجددا کلید اتومات دستگاه اجازه روشن شدن به موتور را می دهد .

استفاده از کمپرسور باد در صنعت

برای خرید کمپرسور باد بدانید که  کمپرسور باد با اهداف مختلفی  تولید و بر اساس معیارهای مختلفی نیز دسته ‌بندی می ‌شود . اگر در تولید کمپرسور باد  دقت لازم انجام نشود ممکن است موجب خسارت‌های فراوان شود .

کمپرسور باد در بسیاری از سیستم‌ها مثلا هواپیماها ، خودروها و حتی کشتی ‌ها استفاده می ‌شود ، اگر در این دستگاه ‌ها این قطعه معیوب باشد ، امکان آسیب و حتی احتراق نیز وجود دارد .

با توجه به کاربرد کمپرسور در صنایع مختلف متناسب با نیاز ها و کارکرد های متفاوتی که مورد نیاز صنایع می باشد ، کمپرسور های متفاوتی از دیدگاه نحوه فرایند متراکم کردن گاز ، هم چون کمپرسور باد پیستونی ، کمپرسور هوا اسکرو طراحی ، تولید و عرضه به بازار می گردند  .

کمپرسور باد چگونه کار می کند ؟

برای خرید کمپرسور باد باید از کار کرد آن اطلاع داشته باشید . کمپرسور بادی ، با استفاده از انرژی مکانیکی از یک سو سیال را به درون خود می‌ مکد ، سپس آن را فشرده و متراکم خواهد کرد .

این امر سبب افزایش دمای هوا خواهد شد . قبل از خروج گاز متراکم شده ، سیستم خنک کننده،  دمای هوا را کاهش می ‎دهد . در نهایت گاز فشرده شده با فشار زیاد و  دمای مناسب خارج می‎ شود .

این امر باعث ایجاد یک انرژی جنبشی مفید خواهد شد که از آن به شکل ‌های مختلف استفاده می ‎شود . نکته مهم در مورد انواع کمپرسورهای هوا توجه به حجم آن ها می باشد .

ضرورت استفاده از کمپرسور باد

کمپرسور باد از جمله دستگاه‌ های مکانیکی می باشد که از انواع و اشکال مختلفی تشکیل می‌ شود و کاربرد زیادی در صنایع مختلف نیز دارد .

به نوعی می ‌توان گفت که وجود کمپرسور در هر کارگاه و کارخانه ‌ای بسیار لازم و ضروری می باشد . از این دستگاه برای افزایش فشار سیالاتی که قابلیت تراکم پذیری دارند استفاده می ‌شود که کاربرد اصلی کمپرسور‌ صنعتی افزایش فشار گاز‌ها با متراکم کردن آن‌ ها است .

کمپرسور‌ها به طور کلی از دو بخش تشکیل می‌ شوند که عبارت ‌اند از : قسمت مکش و قسمت دهش . قسمت مکش این دستگاه فشار‌های بسیار زیادی را ساپورت می ‌کند و در قسمت دهش نیز قابلیت ساپورت فشار تا ۶۰۰ بار را دارد . البته در هر کدام از نوع‌ های کمپرسور‌ این اعداد تفاوت دارد .

خرید کمپرسور باد

تقریبا در تمام کارگاه‌ ها و مشاغل صنعتی کوچک و بزرگ از کمپرسور هوا استفاده می ‌شود . این‌ که به کمک کمپرسور قرار است چه کاری انجام دهید ، در تعیین اندازه و نوع آن موثر می باشد .

انتخاب کمپرسور هوا برای کارهای مختلف ، نیاز به شناخت درست و دقیق از انواع و نحوه‌ی عملکرد این دستگاه‌ ها دارد . همان ‌طور که گفتیم می ‌توانید دستگاه مدنظرتان را بنابر شرایط کاری ، مقدار بودجه و توان مورد نیازتان انتخاب کنید . کمپرسورهای کوچک ‌تر معمولا برای کارهای سبکی مثل راه‌ اندازی منگنه‌ کوب ها ، رنگ ‌پاش‌ ها و ابزارهایی از این دست مناسب هستند و قیمت کم تری هم دارند .

کمپرسورهای هوا معمولا به کمک دستگاه‌ هایی می ‌آیند که برای فعالیت بهتر نیاز به قدرت بیش تر دارند .شما برای خرید کمپرسور باید می توانید به سایت معتبر ایران بودا مراجعه نمائید .